Българският национал Валентин Антов изигра пълни 90 минути, а Кремонезе  изпусна преднина

...

Кремонезе пропиля аванс от два гола, Валентин Антов игра цял мач

Българският национал Валентин Антов изигра пълни 90 минути, а Кремонезе  изпусна преднина от два гола и приключи наедно 2:2 против Катандзаро в първи плейофен мач за влизане в Серия " А ". Срещата - реванш сред двата тима е на 25-ти май.

Двубоят започна чудесно за Кремонезе, откакто отборът поведе в 14-ата минута. Джакомо Куалиата стреля, само че ударът му срещна напречната греда. Топката попадна обаче във Франк Тсаджут, който откри резултата.

Пет минути след началото на второто полувреме Лука Дзанимакия центрира в пеналтерията, където Даниел Чофани вкара след удар с глава. Първоначално топката се отби в десния непряк дирек преди да влети в мрежата.

Само минута по-късно обаче Катандзаро се върна в мача. Димитрис Сунас откри Томазо Биаши на границата на наказателното поле, а той не остави шансове на Джанлука Саро, с което резултатът бе понижен. Попадението бе обсъждано с ВАР, само че бе прието.

В 68-ата минута домакините изравниха. Енрико Бриньола остана очи в очи със Саро и приключи невъзмутимо с изстрел под напречната греда.

До края на мача гостите от Катандзаро имаха по-добрите благоприятни условия за трети гол, само че Алфредо Донарума направи два съществени пропуща, като в 86-ата минута той уцели и гредата.